Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN Paczka) już od 180,00 zł.

  CERTYFIKAT FIRMA RODZINNA        certyfikat przyjazny dla alergika

 

 

Facebook          Instagram

 

facebook                 Instagram

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Sady

Sad wiśniowy Cherry Tre

 

Wiśniowy sad

 

Nasz rodzinny sad wiśniowy znajduje się w urokliwej części południowej wielkopolski w Karskach pod Ostrowem Wielkopolskim. Uprawiany w rodzinnym gospodarstwie od trzech pokoleń. Otoczony lasem, polami uprawnymi i łąkami, ten przepiękny zakątek owocowy tryska mocą natury i wiśniową energią.

Bliscy przyrodzie i poszanowaniu natury, wykorzystujemy tradycyjną wiedzę sadowniczą przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Znamy nasze drzewa i ich potrzeby, a skupienie się na jednym sezonowym owocu pozwoliło nam na dogłębne zaznajomienie się z całą gamą cudownych, prozdrowotnych właściwości szlachetny wiśni.

Sad Cherry Tree to nie tylko codzienna praca i źródło dochodu. Kontakt z naturą, obserwowanie cykli przyrody oraz wpływu czynników zewnętrznych na zdrowie drzew oraz gleby sprawia, że podchodzimy do uprawy z ogromną wdzięcznością, uważnością i pokorą. Pragniemy, aby ten niezwykle cenny dla naszej rodziny zakątek przetrwał jak najdłużej w zdrowiu i niezmienionej formie tak, aby z jego darów mogły korzystać również przyszłe pokolenia.

 

W zgodzie z naturą

 

Jako doświadczeni sadownicy mamy świadomość tego, jak ważna jest nieskażona gleba w produkcji żywności. Ziemię w naszych sadach traktujemy jak żywy organizm, od którego zależy zdrowotność drzew i owoców. Do jej nawożenia stosujemy naturalne nawozy organiczne z okolicznych gospodarstw. Nie używamy środków chemicznych, herbicydów, nie stosujemy sztucznych oprysków, jak choćby niesławnego, niezwykle wyniszczającego dla gleby Randapu.

Pozwalamy naszemu sadowi rozwijać się naturalnie. Uważamy, że w przyrodzie nic nie dzieje się bez przyczyny, a na jakąkolwiek uprawę należy patrzeć holistycznie stosując ekologiczne rozwiązania, które nie zaburzają pracy danego ekosystemu.

Wszystko, czego potrzebujemy, jest wokół nas. Mniszek lekarski, pokrzywa, krwawnik, skrzyp polny, wrotycz – przez niektórych traktowane jako chwasty, dla nas rośliny lecznicze o konkretnych prozdrowotnym działaniu nie tylko dla ludzi, ale również drzew. Uważamy, że to nie przypadek, iż rosną w otoczeniu naszych wiśni. Skrzyp polny to doskonałe źródło krzemu, opryskujemy nim drzewa wzmacniając ich właściwości obronne. Mniszek to jedno z kluczowych dla nas ziół, napar z jego kwiatów wzmacnia lepsze zawiązywanie się owoców, chroni przed nadmiernym opadem świętojańskim i wzmacnia całe drzewo. Wrotycz doskonale odstrasza mszyce i muszki. Pokrzywa to świetne źródło naturalnego nawozu, stosowana również jako wywar do nawadniania wzmacnia żywotność drzew uzupełniając niedobory pierwiastków oraz chroni przed szkodnikami i chorobami grzybowymi. Oprócz roślin, które rosną w naszym sadzie, posiłkujemy się też naturalnymi preparatami dostępnymi w uprawie ekologicznej, jak: siarka, miedź, magnez, mydło potasowe czy glinka kaolinowa.

 

Niezwykła Łutówka

 

Uprawiana przez nas odmiana wiśni to prastara Łutówka. Popularny gatunek wiśni, który hojnie obdarowuje nas regularnymi, obfitymi plonami. Łutówka rodzi dorodne, soczyste owoce o idealnie słodko-kwaśnym smaku. Pełne aromatu i wdzięczne w przetwórstwie. Głęboki, brunatny kolor owoców świadczy o dużej zawartości antocyjanów i naturalnych kwasów, które wykazują niezwykle dobroczynny wpływ na nasz organizm.

 

Księżycowe wiśnie

 

Część naszych sadów stanowi także uprawa biodynamiczna, czyli zgodna z naturalnym rytmem przyrody i faz księżyca. Dzięki temu nasze wiśnie są zdrowe, soczyste oraz intensywne w smaku i aromacie, a powstałe z nich produkty cechuje najwyższa jakość i wyjątkowy smak.

 

 Nasza ziemia

 

Życie naszej rodziny od lat kręci się wokół sadu i wiśni. To właśnie tu nasze dzieci pobierają niezwykle cenne lekcje przyrody. Obserwują pory roku zaznajamiając się z rytmami natury, podglądają pracę owadów i poczynania ptaków, widzą jak z zalążków kwiatów rodzą się cenne owoce. Poznanie procesów zachodzących w przyrodzie i świadomość, że człowiek jest jej częścią to niezwykle ważna nauka wdzięczności i wrażliwości na dobro środowiska.

Ten skrawek ziemi jest nam dany tylko na chwilę, nie na własność, a pod opiekę. Obserwujemy coraz częstszą rabunkową działalność człowieka względem Matki Ziemi. Podejście do uprawy, które nie bierze pod uwagę subtelności natury, nadmierna eksploatacja ziemi oraz wyjałowienie gleby.

Uprawa ekologiczna nie tylko zapewnia nam zdrowe, pełne składników odżywczych plony. Uważne, pełne odpowiedzialności i troski działania gwarantują utrzymanie żyzności i dobrej kondycji ziemi dla przyszłych pokoleń.

 

Rodzina Muzyki Uli w sadzie CherryTree

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
window.customerPrivacy.onMarketingConsentGranted(function () { var s1=document.createElement("script"),s0=document.getElementsByTagName("div")[0]; s1.src='https://trafficscanner.pl/ws2/script/3921/salesbot.js'; s0.parentNode.insertBefore(s1,s0); })
Sklep internetowy Shoper.pl