Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (DPD PickUp (punkt, automat paczkowy)) już od 180,00 zł.

  CERTYFIKAT FIRMA RODZINNA        certyfikat przyjazny dla alergika

 

 

Facebook          Instagram

 

facebook                 Instagram

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Sok z wiśni na zimę? Nie tylko! Najnowsze doniesienia naukowe

 

W ostatnich latach sok z wiśni cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naukowców. Badacze regularnie donoszą o nowych, ciekawych wynikach. Wyciągane z nich wnioski znacząco zmieniają dotychczasowy wizerunek soku z wiśni – na zimę, dodawany do herbaty? Nie tylko! Sprawdź, dlaczego warto pić go przez cały rok!

 

Prestiżowa lista ORAC

 

 

Wykazano, że wiśniach znajduje się duża ilość przeciwutleniaczy. Jest ich aż 400 mg na 100 g owoców! To niezwykle cenne składniki, które neutralizują działanie wolnych rodników, opóźniają procesy starzenia i chronią przed nowotworami. Dzięki temu wiśnie znalazły się na renomowanej liście ORAC. To spis produktów, które chronią organizm przed negatywnym działaniem reaktywnych form tlenu. Picie soku z wiśni – w zimie i nie tylko, to świetny sposób na wykorzystanie tych cennych właściwości!

 

Sok z wiśni na dobranoc

 

 

Amerykańscy naukowcy stwierdzili, że sok z wiśni przyspiesza zasypianie i pomaga na bezsenność. To działanie przypisuje się zawartej w owocach melatoninie. Jest ona hormonem, odpowiedzialnym za regulację snu. Badacze uznali, że sok z wiśni może być naturalną alternatywą dla suplementów. Regularne picie tego napoju może przyczynić się do podniesienia wydajności snu i uregulowania cyklu aktywności dobowej. Sok z wiśni na zimę? Lepiej na dobranoc!

 

Sok z wiśni dla sportowców!

 

 

W medycynie ludowej od lat stosowano wiśnie na bóle mięśniowe. Późniejsze badania potwierdziły słuszność takiego działania. Zaobserwowano, że picie soku z wiśni może obniżać poziom zmęczenia i bólu mięśni po treningu. Dlaczego tak jest? W tych interesujących owocach znajdują się substancje, które wykazują właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne.

 

Sok z wiśni a umysł

 

 

Naukowcy zaobserwowali również inny ciekawy efekt. Badania z udziałem seniorów wykazały, że sok z wiśni może przyczyniać się do spowolnienia obniżenia zdolności umysłowych. Uważa się, że zjawisko to wynika z szerokich właściwości utleniających, którymi charakteryzują się wiśnie.

 

Sok z wiśni – idealny prezent dla dobrych bakterii

 

 

Jelita i ich flora to od jakiegoś czasu niezwykle popularny temat. Naukowcy postanowili sprawdzić, jak sok z wiśni wpływa na obecne w niej dobre bakterie. Okazało się, że regularne spożywanie napoju doprowadziło do ich rozmnożenia. Oznacza to, że tradycyjny sok z wiśni na zimę to faktycznie dobre rozwiązanie. Flora jelitowa odpowiada za odporność organizmu, która w zimie jest szczególnie obciążona.

Podsumowując – rekomendujemy sok z wiśni na zimę, wiosnę, lato i jesień!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl